Ботев Пловдив победи Пирин с 4:2 в мач от 29-ия кръг

...

Ботев се върна към победите след шестголово шоу с Пирин, Бароан блесна с хеттрик

Ботев Пловдив победи Пирин с 4:2 в мач от 29-ия кръг на efbet Лига. Антоан Бароан изведе напред " канарчетата " в 27-ата минута. Бароан бе прецизен от дузпа, с цел да удвои преднината на гостите.

" Орлетата " възвърнаха тъждество с две бързи попадения в края на първото полувреме. Първо се стигна до автогол на Виктор Генев, а по-късно Чебраил Макрецкис бе прецизен за 2:2.

Второто полувреме на срещата стартира със мълниеносен гол на Антоан Бароан, който бе анулиран поради засада. В 64-ата минута обаче Ботев излезе още веднъж напред в резултата след автогол на Александър Дюлгеров. Антоан Бароан оформи своя хеттрик в 75-ата минута.

Така Ботев Пловдив стигна до успеха след шест мача без триумф в българския шампионат. Към момента " канарчетата " заемат десетото място в класирането с 32 точки, до момента в който Пирин е на 14-ата позиция с 21 пункта.

В 5-ата минута футболистите на Пирин комбинираха добре, а Андрей Йорданов пусна пас по земя, който пресече наказателното поле. Топката стигна до Кондраков, който стреля от ръба на пеналтерията. Пред голинията бранител на Ботев се намеси, с цел да избие удара.

Минута след това далечен удар срещна футболист на " канарчетата " и излезе в корнер. Домакините обаче не съумяха да застрашат вратата на Хидайет Ханкич от ъгловия удар.

Ботев Пловдив погледна към вратата на Янко Георгиев в 11-ата минута. Виктор Генев бе открит след центриране, само че той не съумя да насочи топката тъкмо. Секунди по-късно Антоан Бароан шутира от отдалеченост, само че и той не откри задачата.

Мартин Смоленски бе покрай това да излезе на страхотна голова позиция в 15-ата минута, само че бранител на Ботев съумя да го затвори, а по-късно Ханкич улови.

Три минути по-късно Антоан Бароан опита нов изстрел от границата на наказателното поле, който този път бе прецизен, само че стражът на " орлетата " се намеси чудесно.

В 24-ата минута Бароан получи пас навътре в наказателното поле на Пирин и опита пряк изстрел по земя, който мина настрана от левия непряк дирек. Мигове по-късно нова заплаха пред вратата на " орлетата " докара до тежък конфликт сред Самюел Акере и Янко Георгиев. Стражът въпреки всичко продължи игра без проблеми.

Три минути по-късно Антоан Бароан и Дилан Мертенс комбинираха чудесно отдясно, а вторият прати центриране към бялата точка в пеналтерията. Стражът на Пирин Янко Георгиев излезе напред, с цел да се намеси, само че не го направи безапелационно и топката попадна още веднъж в Бароан, който се възползва от тази неточност и откри резултата в интерес на " канарчетата ".

В 29-ата минута пък Чебраилс Макрецкис се забави с влизането си и извърши нарушаване в личното си наказателно поле, а Драгомир Драганов отсъди дузпа. Антоан Бароан трансформира наказателния удар в попадение - 2:0 за Ботев Пловдив.

Пет минути преди края на първото полувреме Пирин получи късмет да извършва корнер. Отново обаче не се стигна до нещо по-опасно за Ханкич. След това последваха още няколко центрирания в наказателното поле на " канарчетата ", само че гостите се оправиха с тях.

В 44-ата минута Пирин се върна в мача след автогол на Виктор Генев. Защитникът прати топката в личната си врата след остро центриране по земя на Вячеслав Велев.

В добавеното време на първото полувреме Макрецкис се реваншира за дузпата с хубав гол. Домакините комбинираха добре, като офанзивата стартира точно от халфа. След това получи в наказателното поле, завъртя се и стреля, пращайки топката в мрежата на Ханкич за 2:2.

Второто полувреме стартира със стремително попадение на Антоан Бароан. Радостта на нападателя продължи малко, защото флагът на страничния арбитър бе вдигнат за засада, а попадението беше анулирано.

В 54-ата минута Красиан Колев си опита шанса с изстрел от сериозна отдалеченост, само че топката мина настрана от вратата на Янко Георгиев.

Десет минути по-късно Чебраилс Макрецкис получи страховит късмет да реализира цялостния поврат. Той бе изведен от Венци  Бенгюзов на чиста стрелкова позиция, само че Хидайет Ханкич излезе напред и се намеси чудесно, с цел да откаже футболиста на домакините.

В 64-ата минута Ботев още веднъж излезе напред в резултата след автогол на Александър Дюлгеров. Дилан Мертенс бе футболистът, който стреля след осъществяване на корнер, а топката срещна краката на Дюлгеров и влезе в мрежата.

Играчите на Пирин имаха съществени искания за дузпа за игра с ръка в 66-ата минута. Драгомир Драганов в началото остави играта да продължи и по този начин " орлетата " стигнаха до два удара, които бяха отразени от Хидайет Ханкич. Главният арбитър обаче бе извикан на монитора край тъчлинията, с цел да преразгледа влизане на Кондраков в ръцете на Ханкич за евентуален червен картон, на Кондраков обаче му бе показан единствено жълт картон.

В 75=ата минута Антоан Бароан оформи своя хеттрик. Той бе оставен напълно сам при корнер за Ботев Пловдив. Топката стигна точно до него, а нападателят се възползва от тази отлична опция и с майсторски шут откри горния ляв ъгъл на вратата.

В 84-ата минута футболистите на Пирин проведоха добра офанзива, която приключи с центриране на Мартин Смоленски към Александър Дюлгеров. Вторият обаче не съумя да нанесе изстрел с глава. Минута по-късно обаче Бпрос Тютюков стигна до добра стрелкова позиция, откакто бе изведен в наказателното поле. Шутът му от дребен ъгъл обаче не затрудни Ханкич.

Две минути преди края на постоянното време  " орлетата " получиха следващ ъглов удар след шут на Кондраков, който бе отразен от стража на пловдивчани. Все отново Пирин още веднъж не съумя да се възползва от корнера, с цел да тормози Ханкич.